Po. 22. júl 2024

MegaPortal.sk

Lifestyle, bývanie, zdravie magazín

Ako si vybrať účinné čistiace prostriedky do kúpeľne?

9 min čítania

Čistiace prostriedky do kúpeľne sú nevyhnutnými pomôckami v každodennom živote. Vedia udržať kúpeľňu čistú, zabezpečiť hygienu a vytvárať príjemné prostredie na oddych a relaxáciu. Nájsť však efektívne a kvalitné čistiace prostriedky medzi množstvom dostupných produktov vie byť zložité. Preto je dôležité poznať kritériá, ktoré vám pomôžu vybrať si správne čistiace prostriedky do kúpeľne.

Ako si vybrať účinné čistiace prostriedky do kúpeľne?
(zdroj: unsplash.com)

Obsah článku

– Vodný kameň v umývadle a vo vani
– Čistiace prostriedky na toaletu
– Upchaté odtoky v kúpeľni
– Ako odstrániť pleseň
– Univerzálne čistiace prostriedky

V kúpeľni trávime podstatne veľa času, a preto by sme nemali zabúdať na jej čistotu a hygienickosť. Čistiace prostriedky do kúpeľne by mal byť hlavne silné, efektívne a bezpečné. Ako si ich vybrať? Univerzálny tip je zamerať sa na špecifickú oblasť vo vašej kúpeľni a podľa toho si vybrať profesionálne čistiace prostriedky zamerané na konkrétny problém.

Vodný kameň v umývadle a vo vani

Vodný kameň sa tvorí, keď sa z nejakej plochy vyparí voda a ostanú na nej usadené ióny vápnika a horčíka. Najčastejšie vzniká na kachličkách, kohútikoch, vani či sprche. Čím je miestnosť vlhkejšia, tým väčšia šanca je, že sa v nej vytvorí vodný kameň. Jeho vznik ovplyvňuje najmä tvrdosť vody, teda množstvo minerálov, ktoré voda obsahuje.

Či chceme alebo nie, vodný kameň sa v kúpeľni vždy bude tvoriť. S vhodným čistiacim prípravkom sa ale dá pomerne ľahko odstrániť. HG penový odstraňovač vodného kameňa je čistiaci prostriedok, ktorý vďaka svojej šikovnej sprejovej aplikácii jednoducho a efektívne vyčistí povrchy od vodného kameňa.

Na povrchy, ktoré sú zanesené odolným vodným kameňom skúste HG extra silný penový odstraňovač vodného kameňa. Jeho účinné a silnejšie zloženie odstraňuje usadeniny vodného kameňa bez námahy, dôkladne a rýchlo.

Čistiace prostriedky na toaletu

Udržať si čistý a hygienický priestor v kúpeľni znamená postarať sa aj o čistotu toalety.

Občas na nej môže vzniknúť ťažko odstrániteľný povlak. Takéto problémové znečistenia, ako aj močový kameň sa vytvárajú nielen na vnútornej strane misy toalety, ale aj v hrdle a na okraji toalety. O takéto znečistenie sa postará HG extra silný penový čistič toalety.

Je toaleta dokonale čistá? Venujte sa aj jej okoliu. HG hygienický čistič na okolie toalety je ideálny prípravok na čistenie vonkajšej strany misy, sediacej časti aj na nádržky. Okolie toalety zanecháva čisté, voňavé a vydezinfikované.

Upchaté odtoky v kúpeľni

Zablokovaný odpad v kúpeľni majú na svedomí hlavne zvyšky mydla, chlpy a vlasy. Kvôli ním sa odtok postupne zužuje, až kým nie je úplne zablokovaný. Upchatý odtok vane, sprchy alebo umývadla preto najefektívnejšie vyriešite jeho pravidelným čistením.

Upchatý odtok v kúpeľni efektívne uvoľníte vďaka HG čističu odpadov upchatými vlasmi.

Pri odtokoch si treba dávať pozor nato, aby ste používali šetrné, no silné čistiace prostriedky.

HG tekutý čistič odpadov je bezpečný veľmi efektívny čistič odtokov, ktorý ponúka mnoho výhod. Keď sa výrobok leje do odtoku, nepení a neprská. Navyše tento výrobok na rozdiel od granulovaných čističov odpadov nebude upchatie zhoršovať a nepoškodzuje plastové odpadové potrubia.

Ako odstrániť pleseň

Pleseň sa tvorí na vlhkých či zatuchnutých miestach. Často sa objavuje na silikónových tesneniach medzi vaňou a obkladačkami, v sprchovom kúte a na omietke. So správnym čistiacim prostriedkom sa ho viete jednoducho zbaviť. HG odstraňovač plesne je účinný čistiaci prostriedok v spreji, ktorý okamžite zniči všetky plesne a zbaví vašu kúpeľňu čiernych škvŕn.

Pre miesta s väčším množstvom plesne použite HG penový odstraňovač plesne v spreji, ktorý má vďaka unikátnemu zloženiu peny jemnejšiu arómu a aplikácia sprejom umožňuje lepšie zameranie.

Univerzálne čistiace prostriedky

Univerzálne čistiacie prostriedky majú niekoľko výhod, ktoré ich robia obľúbenou voľbou pre domácnosti.

Viacúčelovosť

Sú vhodné na rôzne povrchy a materiály, čo znamená, že jediný produkt môžete použiť na viacero povrchov v domácnosti.

Jednoduchosť

Vďaka univerzálnym prípravkom nemusíte mať veľké množstvo rôznych čistiacich prostriedkov pre každý typ povrchu, čo uľahčuje skladovanie a organizáciu.

Úspora času a námahy

Použitie jedného produktu na viacero povrchov znamená rýchlejšie a efektívnejšie čistenie bez potreby častej výmeny čistiacich prostriedkov.

Šetrné k povrchom

Väčšina univerzálnych čistiacich prostriedkov je šetrná k rôznym materiálom, čo znižuje riziko poškodenia čistených povrchov.

Úspora financií

Nákup jedného univerzálneho čističa namiesto niekoľkých špecifických znamená úsporu financií.

Ktoré univerzálne prípravky na čistenie kúpeľne vám odporúčame?

HG čistič na vane, sprchy a umývadla je šikovný univerzálny prostriedok, ktorý môžete použiť na všetky materiály. Dokonca je vhodný aj na mramor, travertín či granit. Prípravok rýchlo odstraňuje ľahký nános vodného kameňa, mydiel a kožného tuku.

Ak chcete dosiahnuť lesklý a čistý povrch v kúpeľni, vyskúšajte HG čistič s leskom, ktorý je určený na umývadlá, vane, akrylové vane, toalety, vodové batérie a dlaždice. Čistiaci prostriedok efektívne odstraňuje mastné hrany na vaniach, zvyšky mydiel, kožného tuku a ľahký nános vodného kameňa.

Komerčný článok