Po. 22. júl 2024

MegaPortal.sk

Lifestyle, bývanie, zdravie magazín

Kde všade si môžete obliecť tepláky? Alebo ako sa z voľnočasového odevu stal módny trend

4 min čítania

Odmalička počúvame, že do školy, do práce alebo kdekoľvek na verejnosť by sme mali chodiť slušne oblečení. Možno vám nikdy nenapadlo, že teplákové sety, ktoré sme kedysi nosili na hodiny telesnej výchovy, alebo na športovanie, sa stanú módnym hitom. Naozaj si ich môžete obliecť kamkoľvek?

Kde všade si môžete obliecť tepláky Alebo ako sa z voľnočasového odevu stal módny trend
(zdroj: unsplash.com)

Aj tepláky majú úrovne

Ak ste typom, u ktorého pohodlnosť prevažuje nad elegantnosťou, teplákové trendy sú určené presne vám. Pozor – neznamená to, že akékoľvek tepláky si môžete vziať kdekoľvek. Ak už nosíte teplákové súpravy na pracovné stretnutia či prechádzky po meste, určite siahnite po „vyššej úrovni“ teplákoviny. Znamená to, že ak zvolíte bavlnenú, saténovú alebo dokonca pletenú teplákovú súpravu, vo vhodnej farebnej kombinácii aj prispôsobenej dĺžke, môžete si ju vziať do práce. V lete radi nosíme teplákové šortky, tie sa však v kombinácii k spoločenskej udalosti nehodia.

Vyzývavé kombinácie

K teplákom obvykle dokombinujeme všednú kombináciu ako tričko alebo mikinu. Zabudnite na stereotyp – buďte odvážna! Skúste si nad tepláky obliecť priesvitnú blúzku, vypasovanú košeľu alebo luxusný top. Na materiáli nezáleží, pokojne to môže byť denimové, alebo saténové. To isté platí pri výbere obuvi. Vykašlite sa na nudné tenisky, ktoré sme doteraz zvykli nosiť k teplákom ako jediné vhodné topánky. Vezmite si vysoké sandále, špicaté lodičky a otvorenou alebo zatvorenou pätou. A myslite aj na doplnky, náhrdelník, náušnice či kvalitnú kabelku.

V jednoduchosti je krása

Aj muži môžu nosiť tepláky s nádychom elegancie. Stačí, ak si k nim napríklad obujú členkové čižmy, prípadne biele tenisky, ktoré sú zasa skvelou trendy voľbou. Čo sa farebnosti týka, ak si vyberiete teplákovú súpravu, ktorú nejdete kombinovať so sakom alebo blúzkou, je dobré, ak je mikina v rovnakej farbe, ako tepláky. Tak isto zabudnite na rôzne nápisy a nákresy – pokazia celkový dojem z outfitu. Aj veľkosť a strih teplákov sú kľúčové. Závisia od toho, s čím chcete tepláky kombinovať. V prípade oversized teplákov siahnite po užšom a vypasovanom tope, v prípade úzkych teplákov by mal byť vrch voľnejší.