Pi. 19. apr 2024

MegaPortal.sk

Lifestyle, bývanie, zdravie magazín

Spálňa a obývačka v jednom? Radíme ako vybrať

3 min čítania

Máte malý byt alebo len chcete čo najlepšie využiť priestor a nábytok? Sedačka v obývačke nemusí byť len o pohodlnom sedení pred televízorom alebo v čase oddychu. Zvoľte takú, ktorá sa dá rozložiť. Získate nielen sedenie do obývačky, ale aj spálňu v jednom.

Spálňa a obývačka v jednom Radíme ako vybrať
(zdroj: unsplash.com)

Na občasné alebo pravidelné spanie?

Aj keď výber je veľký, nie je sedačka ako sedačka. Treba si všímať určenie. Pri niektorých rozkladacích sedačkách je rovno uvedené, že sú buď len na občasné prespávanie alebo vhodné na pravidelné užívanie ako rozložiteľnú posteľ a podobne. Je to dôležité zistiť ešte pri výbere, aby nám na zvolený účel slúžila čo najlepšie a tým aj o poznanie dlhšie.

Oteruvzdornosť látky

Ak obľubujete poťahy alebo deky na sedačky, robíte len dobre. Môžete tak dlhšie udržať vzhľad a vlastnosti novej sedačky, najmä čo ide o poťahovú látku, ale aj o jej údržbu. Poťah či deku jednoducho vyperiete a máte čisto. Pri výbere látky na sedačke je dobré zamerať sa na tzv. oteruvzdornosť, ktorá napovedá o kvalite a trvácnosti látky. Zjednodušene, čím je údaj vyšší, tým by mala sedačka dlhšie slúžiť.