Št. 30. máj 2024

MegaPortal.sk

Lifestyle, bývanie, zdravie magazín

Máte veľkosť XXL? No a čo! Aj s kyprejšími tvarmi viete byť sexi, ak sa správne oblečiete

4 min čítania

Našťastie je za nami éra vychudnutých modeliek a toho, keď sa za krásne považovali iba kostnaté a štíhle ženy. Do módy sa u žien konečne dostali oblejšie tvary, ktoré sa niektorým mužom páčia viac, než tie rovné. Ako podporiť tieto krivky vhodným oblečením?

Máte veľkosť XXL No a čo! Aj s kyprejšími tvarmi viete byť sexi, ak sa správne oblečiete
(zdroj: unsplash.com)

Nenoste na sebe vrecia

Ak máte kilo navyše, neznamená to, že sa musíte zákonite obliekať iba do oblečenia veľkosti XXL. To býva aj jednou z najčastejších chýb – zle zvolená veľkosť. Samozrejme, napasované legíny alebo džínsy na vás nebudú vyzerať o nič lepšie. Stačí, ak dodržíte niekoľko zásad a váš výzor bude dokonalý. Po prvé, čierna nie je jedinou farbou, ktorá zoštíhľuje. Zabudnite na pohrebné tóny svojho šatníka: tmavé farby v kombinácii so svetlejšími odtieňmi sú tým pravým orechovým.

Ukážte, čím sa môžete pýšiť

Dbajte na dobrý strih, ktorý dokáže veľa zakryť. Pásiky sú zaručene no-go – budú vás ešte viac rozširovať. Ukážte zo seba to najkrajšie: obvykle sa narozdiel od chudých žien môžeme pýšiť aj bujnejším poprsím, prečo teda nevybrať tričko s výrazným dekoltom? To nemusí hneď znamenať veľký výstrih. Stačí, ak budete mať vo vrchnej časti topu alebo trička potlač, výšivku alebo zaujímavé zdobenie. Pozor si ale dajte na ramienka a modely zvýrazňujúce boky. Zvoľte radšej napríklad zvonové rukávy, ktoré vkusne vaše silnejšie ruky zakryjú.

Šaty a sukne áno, ale…

Možno ste už od niekoho počuli, že pri vašej postave si určite sukňu alebo šaty na seba dať nemôžete. Opak je pravdou – zvoľte si ale jednoduchšie modely, ktoré nepútajú pozornosť prílišnou pestrosťou. Nemusíte sa ani zahaliť od pása až po členky, pokojne poodhaľte svoje nohy pod polodlhou alternatívou. Ak nemáte príliš široké boky a stehná, môžete siahnuť aj po ceruzkovom modeli sukne, ktorý doplníte dlhšou blúzkou. V lete samozrejme nič nepokazíte širokými dlhými šatami, ktoré na vás budú vyzerať rovnako dobre, ako na komkoľvek inom.