Ne. 16. jún 2024

MegaPortal.sk

Lifestyle, bývanie, zdravie magazín

Pozvali vás na svadbu? Poradíme vám, čo si obliecť

4 min čítania

Ďalšia z vašich kamarátok sa ide vydávať a vy znova stojíte pred tou istou dilemou, čo si obliecť? Poradíme vám, aké trendy momentálne letia, ale aj čo si na seba určite nedať.

Pozvali vás na svadbu Poradíme vám, čo si obliecť
(zdroj: unsplash.com)

Ak materiál, tak satén

Či už ide o svadbu, promócie alebo akúkoľvek inú slávnostnú príležitosť, určite nič nepokazíte saténom. Na jednej strane vám v ňom nebude teplo počas horúcich letných dní, na strane druhej je ešte aj decentný a zvýrazní vaše krivky. Siahnite buď po jemných pastelových odtieňoch, ale pokojne zvoľte aj niečo výraznejšie, ako napríklad zelenú, modrú, červenú alebo oranžovú. Dobrou správou je, že saténové šaty skombinujete s akýmkoľvek typom topánok – lodičkami, sandálmi, šľapkami na podpätku a dokonca aj teniskami, keď budete cítiť intenzívnu túžbu prezuť sa.

Oživte sa niečím výnimočným

Chcete oživiť nejaké jednoduché pekné šaty, či už voľnejšie, alebo užšie? Vyberte si model, ktorý má balónové rukávy. Jediné, na čo si pri takýchto šatách dajte pozor, je materiál. Pozor na takzvaný košeľový – nielen, že nie je elegantný, ale po párminútovom sedení budete vyzerať, akoby ste nikdy v živote nevideli žehličku. Nebojte sa ísť do maxišiat, stávajú sa čoraz populárnejšími. Ak na nich navyše budete mať kvetinový motív, nemôžete byť out!

Biela nosí šťastie len neveste

Jedným z pravidiel módnej svadobnej etikety je, že biele šaty patria neveste. Pri svetlých odtieňoch choďte maximálne do pastelových a prírodných farieb. Rovnako sa snažte vyhnúť prílišnej róbe, trblietkam alebo hlbokému výstrihu. Ten deň patrí neveste, nemali by ste ju zatieniť, ani od nej odpútavať pozornosť. Ak sa chystáte na sobáš do kostola, nezabudnite, že na prípadne odhalené ruky by ste si mali dať aspoň šatku alebo sako. Snažte sa prispôsobiť aj štýlu svadby – obvykle sa dá ľahko vytušiť zo svadobnej pozvánky. Ak sa chystá napríklad záhradná svadobná párty, vo veľkej večernej róbe sa tam budete cítiť akurát tak „overdressed“.