Ne. 16. jún 2024

MegaPortal.sk

Lifestyle, bývanie, zdravie magazín

Overený a moderný spôsob označovania oblečenia

8 min čítania

Chystá sa vaše dieťa do kolektívu a vy ste práve prišli na to, že mu potrebujete označiť oblečenie? Zisťujete dostupné možnosti a chcete vybrať ten najlepší spôsob práve pre vás? My svojho jasného favorita máme a v tomto článku sa o ňom dozviete všetko potrebné.

Overený a moderný spôsob označovania oblečenia
(zdroj: unsplash.com)

Prehľad základných možností označovania (nielen) detského oblečenia

Menovky na oblečenie sú dnes dostupné v skutočne širokej ponuke. Väčšina z nás si zo svojho detstva pravdepodobne pamätá vyšité iniciály, ktoré zdobili všetko naše oblečenie do školy, od ponožiek na telesnú až po uteráčik pri umývadle. Vyšiť takéto menovky pre deti určite stálo množstvo práce a predovšetkým času.

O všetkých spôsoboch z ktorých si môžete v dnešnej dobe vybrať, môžeme jednotne povedať, že sú výrazne jednoduchšie a rýchlejšie ako spomínané vyšívanie. Niektoré z nich majú predsa len pár ďalších vlastností, vďaka ktorým sa stali našou najobľúbenejšou možnosťou. Pre nás je to jednoznačne pečiatka na oblečenie – textil.

Okrem nášho favorita máte na výber tieto ďalšie možnosti:

• samolepky na oblečenie
• nažehľovačky na oblečenie
• fixy na oblečenie

Každý spôsob má svoje pre a proti. My vám prinášame zoznam vlastností, pre ktoré sme si vybrali práve pečiatku na oblečenie.

Vlastnosti, pre ktoré je našim favoritom práve pečiatka

1. Rýchlosť, jednoduchosť a efektívnosť jej použitia

Ako sa pečiatka na oblečenie používa? Sú potrebné nejaké špeciálne postupy či prípravy? Vôbec nie. Použitie pečiatky na oblečenie je tak jednoduché a rýchle, že ho zvládne (bez nadsázky) aj malé dieťa. V podstate sa nelíši od použitia akejkoľvek inej pečiatky.
Konkrétny detailný postup:

1. Otvoriť spodný kryt na pečiatke
2. Urobiť prvý odtlačok skúšobne na papier. Je to preto, aby ste skontrolovali kvalitu odtlačku – či sa náhodou nerozmazáva a nerobí šmuhy, a tiež preto, aby ste zistili správne nasmerovanie pečiatky tak, aby sa vám odtlačok urobil v požadovanom smere
3. Pripraviť vhodné miesto na odtlačok priamo na oblečení, presvedčiť sa o tom, že miesto je suché a čisté. Najvhodnejšie miesto na aplikáciu pečiatky je horná zadná časť oblečenia. Konkrétne je to v prípade vrchných častí oblečenia oblasť pod krkom, v prípade sukieň a nohavíc oblasť v okolí kostrče.
4. Po skončení práce s pečiatkou je dôležité nezabudnúť vrátiť na pečiatky ochranný kryt, ktorý chráni pred zbytočným vysychaním.

Rýchlosť je zaručená:
Aj keď sa to možno na prvý pohľad po prečítaní detailného postupu nezdá, urobiť odtlačok pečiatky skutočne zaberie len niekoľko sekúnd. A tým je kompletné vytvorenie menovky hotové Ak si to prepočítame napríklad na 50 kusovú sadu oblečenia, zistíme, že nám to celé skutočne zaberie len niekoľko minút. Aj keby nám jeden odtlačok zabral 10 sekúnd, čo by sme museli byť, ale skutočne veľmi pomalí, vychádza to na niečo vyše 8 minút. Rýchle? Zaručene!

2. Menovka, ktorá vydrží

Najčastejšie pochybnosti ktoré sú s použitím pečiatky na oblečenie spojené, sa týkajú jej trvácnosti. Môžete však byť bez obáv. Vydržia skutočne veľmi dlho.

Konkrétne čísla sú tieto:

• Jeden odtlačok vydrží až 50 vypraní (ak by sa jeden kúsok oblečenia pral aj každý týždeň, vydrží viac než rok – a to vám pravdepodobne dieťatko z oblečenia skôr vyrastie)
• Ak by sa vám aj zdalo, že odtlačok bledne o čosi skôr, nie je nič jednoduchšie, ako ho znova oživiť novým odtlačením. S náhradným atramentom (ktorý dostanete automaticky pri zakúpení pečiatky) máte farbu až na 1000 jasných odtlačení. A to je proste záruka trvácnosti pečiatkových menoviek na celé roky.

3. Pečiatka na mieru

Nielen deti zaručene ocenia, že sa pri tvorbe pečiatky môžu aktívne podieľať na tom, ako bude vyzerať. V objednávkovom formulári si vyberáte hneď z niekoľkých možností a určujete rôzne detaily. Konkrétne ide o tieto záležitosti:

1. výber tvaru pečiatky (sova, mačiatko, veverička, panda)
2. farba atramentu (čierna, modrá, červená)
3. text menovky
4. obrázok pri menovke (výber z desiatky roztomilých symbolov)

Komerčný článok