Ne. 16. jún 2024

MegaPortal.sk

Lifestyle, bývanie, zdravie magazín

Špedícia a jej 4 výhody, ktoré si vás získajú

7 min čítania

Chcete mať dostatok času, aby ste sa mohli venovať vlastnej firme, rodine či hobby? Prečo potom svoj vzácny čas strácate nad hľadaním najlepšieho spôsobu, ako prepraviť tovar? Ešte k tomu na to niekoho zohnať, nájsť tú najlepšiu trasu, poistenia, povolenia a tak ďalej. Čo keby sme vám povedali, že sa to dá aj bez toho? Špedícia sa o to postará za vás!

Špedícia a jej 4 výhody, ktoré si vás získajú
(zdroj: unsplash.com)

Čas sú peniaze

Presne na túto opočúvanú frázu nadväzuje úvod článku. Firmy po celom svete sa vás snažia odbremeniť od problémov, ktorým čelíte a ušetriť vám tak čas. Inak na to nie je ani špedičná firma, ktorej cieľom je pomôcť vám prepraviť tovar za využitia 7S logistiky.

Ako je na tom konečný výsledok? Vy ste spokojní a usmiaty, robíte čo chcete, poprípade len oddychujete a tovar je na ceste k svojmu novému majiteľovi. Bez starosti, bez stresu a výhodne.

Zbytočne však nepredbiehajme a rozoberme si najprv 7S logistiky, s ktorými sa pri preprave určite stretnete. Táto metóda je zameraná na uspokojovanie potrieb zákazníka ako na konečný efekt a tento sa snaží dosiahnuť s čo najväčšou pružnosťou, presnosťou a hospodárnosťou. Aby celý proces prebehol hladko, model 7S logistiky obsahuje tieto časti:

• Správneho výrobku
• Správnu kvalitu
• Správne množstvo
• Správna cena
• Správny čas
• Správne miesto
• v správnom mieste + ekologicky

Kontakty a skúsenosti

Pokiaľ sami nie ste vodič daného nákladného vozidla, potom je náročné dohliadať na celý proces prepravy. Ak ide o medzinárodnú prepravu, kedy tovar prejde niekoľko tisíc kilometrov, je dobré mať niekoho, na koho sa dá spoľahnúť. V tom vám pomôžu špedičné firmy, ktoré majú svojich dlhoročných partnerov.

Profesionálny špeditér s dlhoročnými skúsenosťami vám predá neoceniteľné rady, ktoré by vás ani nenapadli. Okrem toho vám rád pomôže so správou zásielok a všetkými dokumentmi. Medzinárodná preprava nebola nikdy jednoduchšia.

Správny špeditér má v počítači zoznam globálnej siete partnerov, vďaka čomu vám vyberie toho najlepšieho. Skúsení špeditéri robia celý proces tak jednoduchým, ako je to len možné. Spoluprácu si tak budú pochvaľovať začiatočníci ale aj nadnárodné korporácie.

Ušetrí vám množstvo peňazí

Spomínali sme, že vám špedícia ušetrí čas. V tomto bode si rozoberieme to, ako vám dokáže ušetriť aj peniaze. Pri preprave je potrebné splniť viacero právnych a regulačných noriem.

Správna dokumentácia a administratíva je rozhodujúca pre hladký priebeh celého procesu prepravy. Dôležitosť prepravnej a vývoznej dokumentácie, konosamentov, incoterms, HS kódov, doručenia dokumentov, akreditívov a colných vyhlásení nemožno preceňovať.

Teraz si predstavte, že stačí len jedná malá chyba, ktorú v týchto dokumentov spravíte a vaša peňaženka poriadne stratí na váhe. Na tento účel sa oplatí najať kvalifikovaných a skúsených špedičných odborníkov, ktorí sú oboznámení so špecifickými predpismi v každej jurisdikcii a celkovom odvetví.

Čím viac, tým menej

Nákladná preprava rozhodne má čím zaujať. Napríklad: viete, prečo sa vyrábajú čoraz väčšie nákladné lode, ktoré dokážu uniesť aj 10 000 kontajnerov naraz? Aby sa znížila cena prepravy za jeden kontajner a taktiež aj z ekologických dôvodov.

Práve vďaka tomu, že váš tovar bude len jeden z veľkého množstva opäť ušetríte a neplatí to len pri lodnej preprave. Rovnako to je aj s leteckou a pri malých zásielkach aj s cestnou či železničnou prepravou.

Ako bonus môžeme zaradiť aj moderné technológie, ktoré vám špedičná spoločnosť poskytne. Pre odosielateľov a klientov môže byť sledovanie, predpovede cien a včasné doručenie týchto informácií rozhodujúce. Transparentnosť a spoľahlivosť voči zákazníkom robí z bežného špeditéra jedného z najlepších.

Komerčný článok